מחלקת הנוער

מחלקת הנוער של קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון נחשבת לאחת ממחלקות הנוער הגדולות ,הוותיקות והאיכותיות במדינה, לרשותה עומדים מתקני כדורגל מהטובים שקיימים במדינה וכוללים ששה מגרשים. הצוותים מקצועיים וכוללים  יועצים חיצוניים, תזונאים, מאמני  כושר, פסיכולוגים וכו'. במשך פעילותה לאורך השנים זכתה קבוצת הנוער של הפועל ראשון לציון במוניטין גבוה וממנה צמחו שחקני כדורגל רבים, שהצטרפו לקבוצות הכדורגל בליגות הגבוהות ואף רשמו הופעות בנבחרת הלאומית. המגמה של ההנהלה הנוכחית ליצור גאוות יחידה שהשחקנים האיכותיים יישארו בראשון ויעזרו לקבוצה להתמודד בלבל הגבוה של ליגת העל.
 

מחלקת הנוער מקדמת את הילדים המתאמנים בשורותיה, על מנת להגשים את מטרתם להשתלב בסופו של דבר בקבוצת הבוגרים ולבנות את דור העתיד של שחקני הכדורגל בליגות הגבוהות במדינה בכלל ובהפועל ראשון לציון בפרט. לשם כך, הילדים נהנים מתמיכה רחבה בכל שלב בשלבי התקדמותם המקצועית, הם משחקים במגרשים תקניים המתאימים לקבוצת הגיל שלהם, נהנים מהרצאות מקצועיות שנועדו לשפר אצלם את רזי המשחק ולהעניק להם ערך מוסף מעבר לאימונים הגופניים הסדירים. כמו כן, כדי להכשיר אותם ברמה הגבוהה ביותר, הם משתלבים מפעם לפעם באימוני הקבוצה הבוגרת ומשתתפים במשחקי אימון שנערכים בין קבוצת הנוער לקבוצה הבוגרת.
 

התפיסה הרעיונית של קבוצת הכדורגל הפועל ראשון לציון היא שכדורגל וערכים משולבים זה בזה ואין להפרידם. לפיכך, חלק מההכשרה המקצועית שמקבלים הילדים במסגרת קבוצת הכדורגל כבר מגיל צעיר היא חינוך לערכים. סובלנות, התמדה, הרצון להצלחה, אך גם לקבל את ההפסד, להכיר בטעויות וללמוד מהן, הם חלק מהערכים שהקבוצה דוגלת בהם ומנחילה לדור הבא. כך מחלקת הנוער הפועל ראשון לציון מטפחת דור של שחקנים צעירים ספורטיביים ונמרצים, אך בה בעת גם חדורי מוטיבציה ותכונות אנושיות נעלות שיאפיינו אותם לא רק במגרש הכדורגל, אלא גם בחברה ובסביבה.
 

מטרתה העיקרית של מחלקת הנוער של הפועל ראשון לציון היא להכשיר מספר רב ככל האפשר של צעירים, על מנת לשלבם בקבוצת הבוגרים של הקבוצה ובהחלט לא תמנע יציאה של שחקנים  מצטיינים לליגות בחו"ל. טיפוח ערכי מוסר וכללי אתיקה נאותים בקרב הצעירים, כדי שייטמעו בהם כשחקנים בוגרים גם הם, כאמור, חלק ממטרותיה של המחלקה.

מעל לכל, הרצון של מחלקת הנוער בהפועל ראשון לציון הוא לבנות מחלקה מסודרת ומאורגנת, שתשמש בית חם לכל אוהבי הכדורגל הצעירים המתעניינים בה והשואפים להכיר את תחום הכדורגל בראשון לציון בפרט ובסביבה בכלל.


מאת: אמיר סולרסקי, מנהל רשות הספורט

 

 

מבחר תמונות מכל קבוצות מחלקת הנוער:

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נוער, צילום: קרן פנקס דראי

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נערים ב', צילום: נועה בידרמן

 

 

 

ילדים א' מערב, קרדיט: עופר רמתי

 

 

 

           

 

 

            

ילדים ב', צילום: קרן פנקס דראי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

     

 

 

 

ילדים ג', צילום: נועה בידרמן