אצטדיון הברפלד

אצטדיון הברפלד בניהול החברה העירונית - רשות הספורט משמש מגרשה הביתי של קבוצת הפועל ראשון לציון. האצטדיון, מהמטופחים במדינה,  נחנך בשנת 1993 במערב ראשון לציון באזור הסמוך לסופרלנד ולכן הוא כונה לעתים באופן לא רשמי "אצטדיון הסופרלנד", אף ששמו הרשמי של האצטדיון היה "האצטדיון העירוני ראשון לציון". בניית האצטדיון החדש אמורה הייתה לתת מענה להתקדמות ולהתפתחותה של הקבוצה ולהחליף את האצטדיון הישן של הקבוצה "מגרש הפרחים" שלא יכול היה עוד לעמוד באתגרי הזמן.


בשנת 2003 לאחר מותו של מזכ"ל הסתדרות העובדים בישראל ויושב ראש ההתאחדות לכדורגל לשעבר חיים הברפלד, שגדל בעיר הוחלט לקרוא על שמו את האצטדיון.
באצטדיון מועלה זכרו של השוער האגדי יעקב חודרוב, ששיחק בהפועל ראשון לציון ובנבחרת ישראל, כאשר נחנך בשנת 2007 בכניסה לאצטדיון תבליט עם דמותו. 

 

האצטדיון מכיל 6,000 מקומות ישיבה בשני יציעים: המערבי והמזרחי. ביציע המערבי שהוא המרכזי ישנם שלושה שערים: הראשון, משמש את אוהדי הפועל ראשון לציון ומונה 1,350 מקומות ישיבה, השני המכונה גם "שער הזהב" הוא יציע הכבוד ומונה 300 מקומות ישיבה והשלישי משמש את אוהדי קבוצת החוץ ומונה גם הוא 1,350 מקומות ישיבה. היציע המזרחי נפתח רק לעתים שיש משחקים אטרקטיביים ומושכים וצפויים להגיע קהל רב של אוהדים. שני השערים שבו הרביעי והחמישי מונים כל אחד 1,500 מקומות ישיבה.

 

האצטדיון אירח מספר פעמים בעבר את גמר גביע המדינה לנוער וביולי השנה (2015) יארח האצטדיון בראשון לציון את אליפות אירופה לכדורגל נשים.

בימים אלו עובר האצטדיון המרכזי שיפוץ מסיבי לרווחת באי האצטדיון.

 

בסמוך לאצטדיון ממוקם מתחם האימונים המפואר של קבוצת הפועל ראשון לציון הכולל מגרשי אימון איכותיים שמתוכם מגרש כדורגל אחד עם משטח דשא סינטטי קלאס one ברמה הגבוהה במדינה. 
כמו כן, בצמוד למגרשי האימון ממוקם מבנה מחלקת הנוער של אגודת הפועל ראשון לציון.

 

מאת: אמיר סולרסקי, מנהל רשות הספורט

 

 

 


קרדיט: Little Savage, ויקיפדיה, CC BY-SA 3.0

 

קרדיט: נויקלן, ויקיפדיה, CC BY-SA 3.0

 

קרדיט: אבישי טייכר, ויקיפדיה, CC BY-SA 2.5