ד״ר הגר פטיש (1955-2015)

ד״ר הגר פטיש שהייתה רופאת המועדון ומנהלת היחידה לכירורגית כף יד בביה"ח ברזילי, נפטרה ביום רביעי (16/12/2015) לאחר מאבק במחלה קשה וסופנית והיא בת 60 בלבד. 

 

אמיר סולרסקי, סמנכ"ל החברה העירונית ומנהל רשות הספורט בראשון לציון על ד"ר הגר פטיש:

 

קיבלנו את הבשורה המרה בהפתעה גמורה. האישה הנפלאה, שעזרה לכל כך הרבה ספורטאים וספורטאיות, לא רק בעיר אלא במדינה כולה, לא יכלה לעמוד עוד אל מול המלחמה הארורה, שהכניעה אותה.  

 

את האורתופדית, ד"ר הגר פטיש, הכרנו כרופאת הקבוצה לפני כ-25 שנה. מהר מאוד התגלתה הגר לא רק כרופאה מקצועית ברמה הגבוהה  ביותר שיכולנו להעלות על הדעת, אלא גם כאישה מדהימה עם לב רחב ונשמה גדולה. היא השקיעה בכל ספורטאי וספורטאית זמן רב, קיבלה אותם בשעות לא שגרתיות, הרבה מעבר לשעות העבודה המקובלות, ובלבד שינתן מענה מיידי לכל מצוקותיהם ובעיותיהם הרפואיות של הספורטאים. לא היה איש שלא העריך והוקיר אותה על כך.

 

אותי אישית, הגר ניתחה שלוש פעמים והזריקה לי עשרות זריקות. באחת הפעמים, כאשר נפצעתי בידי (לא ביד ימין המפורסמת, אלא ביד שמאל) במהלך משחק נגד מכבי יבנה, הובלתי לבית החולים אסף הרופא לטיפול, אך חשבתי שהטיפול לא היה לשביעות רצוני וכאשר שבתי הביתה, אמרתי לאשתי שירה "מחר אתקשר להגר והיא בטוח תיתן לי אבחנה שונה". ואכן, שהגעתי להגר, כבר למחרת, מהר מאוד היא ניתחה אותי ותיקנה את מה שהרופאים ביצעו  בבית החולים ולמעשה היא הצילה לי את מפרק יד שמאל.

 

הגר הייתה אורתופדית מעולה ונחשבה לרופאה מומחית לכף היד הטובה ביותר בארץ. לא אשכח לעולם איך תיאמתי עמה ניתוח לא פשוט כלל ועיקר ביד ימין שלי, שבעבר נקטעה ושוחזרה וכל רצונה היה רק "לשפץ" את ידי. מספר ימים לאחר הניתוח המסובך, התעוררתי בגלל כאבים באישון לילה, וראיתי שידי נפוחה. לא היססתי והתקשרתי אליה מיד והיא קיבלה אותי עם אור הבוקר, פתחה לי את התפרים ובכך היא הצילה לי את היד.

 

זאת הייתה הגר. לא רק רופאה, אלא אישה קשובה ונכונה לעזור בכל מקום ובכל זמן.

 

יהי זכרה ברוך!

 

כתב: אמיר סולרסקי