זיו פלגי (1968-2010)

 

זיו פלגי גדל והתחנך בראשון לציון. עוד בצעירותו אהבתו לכדורגל הביאה אותו לראשונה לשחק בקבוצת הכדורגל בשיכון המזרח. לאחר שכישרונותיו על המגרש הוכחו, הפך זיו לשחקן מבוקש והשתלב בקבוצת הפועל ראשון לציון.

בהמשך דרכו המקצועית שיחק גם בקבוצות הפועל מרמורק ומכבי שעריים. גם לאחר שסיים את הקריירה המקצועית כשחקן כדורגל, אהבתו לענף לא תמה, והוא המשיך לעסוק באימון בקבוצות שונות כמו נחלת יהודה, הפועל מרמורק ומכבי עירוני בת ים.

 

זיו אימן את מחלקות הנוער בקבוצות כדורגל שונות ובעונת הכדורגל של 2002/3 הוא אף אימן את קבוצת הבוגרים של עירוני ראשון לציון. הוא שאב השראה משחקן ומאמן העבר גיורא שפיגל שאימן את הקבוצה ולמד ממנו טקטיקות שונות.

 

במקביל לתפקידו כמאמן, עבד זיו בעיריית ראשון לציון. מסירותו ואחריותו וקבלת התפקידים הרבים שלקח על עצמו לא אפשרו לו לעסוק עוד באימון והוא נאלץ לפרוש מאימון בשנת 2008 ולהתמסר לתפקידו בעירייה. במהלך טקס חנוכת מגרש האימונים על שמו של פלגי, הוקיר ראש העירייה, דב צור, את זכרו ואמר על זיו כי היה איש עבודה מסור ששאף למצוינות ודאג שכל הדברים יעשו על הצד הטוב ביותר.

 

בטקס חנוכת מתחם האימונים המטופח לזכרו שנערך במרס 2016, נכחו בני משפחה, חברים, ועובדי עירייה ובראשם ראש העירייה, דב צור. הנוכחים דיברו בשבחו של פלגי וציינו את תרומתו הרבה לענף הכדורגל בעיר. אמיר סולרסקי, מנהל רשות הספורט וסמנכ"ל החברה העירונית, ציין באירוע כי זה המעט שאפשר לעשות למענו של אדם שהקריב כל כך הרבה לעיר. ורמי בז'ה, נציג המשפחה, נשא נאום מרגש שהבליט עד כמה זיו פלגי היה אדם נפלא ומיוחד. 

 

יהי זכרו ברוך 

 

פרטים אודות הטקס >>>

 

כתבה אודות משחק כדורגל מיוחד שנערך לזכר זיו פלגי >>> 

 

כתב: אמיר סולרסקי