אהרון אלקיים (1942-2016)

נפרדים מאהרון אלקיים / אמיר סולרסקי

 

לפני כשבועיים, בגיל 74, הלך לעולמו אהרון אלקיים שהיה אחד ממניחי היסודות לאגודת הפועל ראשון לציון בכדורגל. דמותו של אהרון הייתה אהובה ואהודה על הציבור הרחב, בשל הנתינה הרבה לשחקני הקבוצה ולאוהדיה.

 

את תחילת דרכו עשה אהרון בקבוצת הנערים בהפועל ראשון כשוער ולימים הפך למנהל הקבוצה, לא לפני שהספיק לטפח עשרות שחקנים צעירים ולהיווכח בגדולתם במשך הזמן. אבי המנוח סיפר לי שכאשר הגיע להתגורר בראשון לציון ועבר ממכבי יפו, לשחק בשורות הקבוצה המקומית, היה זה אהרון שקלט אותו בקבוצה בזרועות פתוחות ושימש לו הרבה מעבר לחבר. כך היה אהרון, האיש שנתן את כולו למועדון ולאהבת חייו - הפועל ראשון לציון. 

 

עשרות שנים מילא אהרון את תפקידו בנאמנות מוחלטת, במסירות ובעיקר בהתנדבות וללא כל תמורה. לא רק שלא קיבל שכר בעד עמלו, אלא לעתים אף הוציא, יחד עם שאר חברי ההנהלה, מכספו כדי לממן את הפעילות של הקבוצה כשלא נותר עוד כסף עבורן. אהרון ידע לתת כתף כשהיה צריך גם לאגודות אחרות בעיר והתעניין רבות בהפועל ראשון כדוריד, שם הייתה לו חברות טובה עם הנהלת הקבוצה. אנשי העיר, שהכירו את אהרון רכשו לו כבוד גדול שבהחלט הוא היה ראוי לו.

 

בשנים האחרונות הוא הביע את מורת רוחו מהעובדה שאין מספיק שחקנים מראשון לציון שמשחקים בקבוצה הבוגרת וטען שהקבוצה מפספסת את המטרה. בראיון ברדיו "קול ראשונים" בתדר 106.2 לפני כחצי שנה הוא הדגיש שהוא מקבל אולי בצער שהעולם השתנה והיום מה שמעניין את השחקן זה חשבון הבנק שלו ולא מצב האגודה.

בנו אסף, שהינו חובב כדורגל מושבע, נהג בשנים האחרונות להביא מידי שישי את אבא אהרון למשחקים שלי בהפועל נחלת ראשון משום שהוא נהנה לראות שחקנים מהעיר. כאשר נבצר ממנו להגיע הוא תמיד טלפן והתעניין בתוצאת המשחק ואמר לי תמיד בזו הלשון: "אל תפסיק לשחק, תמשוך ככל שתוכל..."

 

אהרון  הצנוע יחסר לרבים, ויחסר בעיקר למשפחתו החמה, שדאגה לטפל בו בצורה נפלאה גם בשנים האחרונות, כשבריאותו התרופפה .

לי אהרון יחסר מאוד... עוד אחד מהנפילים שאבדה ראשון "הישנה" והנפלאה.

לפני כחודש, זמן קצר לפני מותו, קבענו שיגיע למשחק שלי וזה לצערי כבר לא יקרה. אהבתי אליו לא תמחק ולא תשכח!

אמיר סולרסקי

 

 

איתן שלום סגן ראש העירייה ציין:

"איבדנו אדם, שהעניק להפועל ראשון לציון ולתושבים אהבה ונתינה ללא גבולות וזכה להערכה מכל אלו שהכירו אותו. אהרון היה דעתן וחייו נסובו סביב קבוצת הכדורגל ולכן נשמתו תהיה חקוקה לעולמים על אבן היסוד של אגודת הפועל ראשון לציון".