טקס שנערך להנצחתו של זיו פלגי ז"ל

מאת: חן קלדרון

ביום שלישי ה15.3.16 נערך  טקס הוקרה וקריאת מתחם האימונים בכדורגל ע"ש מאמן הכדורגל ושחקן הפועל ראשון לציון  זיו פלגי ז"ל.

הטקס התקיים במעמד כל בני המשפחה, ראש העיר מר דוב צור, חבריו לעיריית ראשון לציון , סגני ראש העיריה ,חברי מועצה, שחקני עבר של האגודה, חברים ותושבי העיר.

הטקס החל בשיר של שבת של כדורגל שביצעו שני זמרים מלהקת קול ראשון של החברה העירונית ונשאו נאומים המשפחה, מר רמי בז'ה נציג המשפחה, בני שלום " האבא " של הפועל ראשון לציון וראש העיריה דב צור , השיר המצמרר אם יש גן עדן צימרר את הנוכחים.

"יש רגעים, נגמרות לי המילים....". ראש העיר  מר דב צור ספד לזיו ," זיו  היה איש עבודה מסור. אם זה בעיריית ראשון, שבה עשה עבודה מדהימה ודאג כל הזמן שהדברים ייעשו בצורה הטובה ביותר. זיו שאף ללא פחות ממצוינות. היה שחקן כדורגל בעברו בקבוצת הפועל ראשון לציון וכמובן שהיה חלק ממחלקת הנוער של המועדון, בתקופה שהובא המאמן גיורא שפיגל לאמן את הקבוצה זיו דאג ללמוד ממנו ולשאוב כל מידע ונצמד לגיורא כמו הצל ו לא נתן לו רגע דל של מנוחה והתפתחותו למאמן מצליח הייתה מובנת מאיליו . התמונה הראשונה שעלתה לראש העיר של זיו הייתה שהוא עומד עם פנקס ביד. כל הזמן למד וכתב. לא ידעתי שיש מדע מדויק בכדורגל, אבל זיו היה מדען של כדורגל."

הטקס היה מרגש  מאוד וכל הנוכחים הזילו דמעות. בתום האירוע נחשף מיצג מיוחד לאות הוקרה שנבנה בכניסה למתחם.

אמיר סולרסקי – "כנראה שאלוהים באמת לוקח את הטובים ביותר , זיו הגיע להישגים בגיל צעיר מאוד וכל זאת לאור התנהלותו החכמה וצניעותו המיוחדת ובגלל זה כל מכיריו מאוד אהבו אותו , קריאת מתחם הכדורגל העירוני ע"ש זיו פלגי זה המעט שהרשות המקומית ואגודת הפועל ראשון לציון יכולים להחזיר במעט לאדם שנתן לכולנו כל כך הרבה ."

זיו, נזכורך לעד ותמיד תהיה בליבנו.

אנדרטה שנחשפה בטקס במתחם האימונים. (צילומים- חן קלדרון)