קבוצת הנוער עלתה לרבע גמר גביע המדינה אחרי ניצחון בפנדלים על נצרת עילית

מאת: חן קלדרון

 

הכתומים של המאמן, יוסי חכים, הגיעו למפגש הגביע נגד הפועל נצרת עילית מהליגה השנייה פייבוריטים על פי הבדלי הרמות על הנייר, אבל ראשון היו בסגל חסר מאוד אתמול שכלל חיסורים עקב פציעות. דבר שאילץ את המאמן לעשות מספר שינויים כפויים ולתת את ההזדמנות לשחקנים מקבלים פחות דקות.

המאמן חכים לפני המשחק. הסתכל למצלמה מוכן ודרוך. (צילום - חן קלדרון)

 

ההרכב שפתח במשחק היה: עומר חנין, בר בלקי, רוני ספקטור, דן גרוס, אופק כהן, נאור כהן, להב מוסאיוף, עמית מלכה, גל אסולין, מולאט גברה ומור פדידה. שותפו גם: אופק פרץ, גל יצחקוב, דן ביתן, יניב בזיני ובר גלילי.

 

המשחק החל בהיסוס מסוים של האורחים מנצרת עילית, שהגיעו במטרה להסתגר ולצאת להתקפות מתפרצות. מנגד, הכתומים לא ניצלו את היתרון הברור שהיה להם בכל חלקי המגרש כולל העובדה ששיחקו באצטדיון "הברפלד" שהוא גדול ומרווח. השחקנים של חכים ניסו לתקוף משני האגפים, שאמורים להיות חזקים מאוד עם עמית מלכה בצד אחד ומולאט גברה בצד השני.

מרכז המגרש היה הרבה פחות דומיננטי מבחינת הכתומים בחצי הראשון, ונראה היה כי זו שיוצאת למתפרצות היא הקבוצה המארחת ולא האורחת.

 

במחצית השנייה ביצע המאמן חכים חילוף עם העלייה למגרש, כשגל יצחקוב שחוזר מפציעה טורדנית וארוכה נכנס לאגף ימין של ההגנה כשבר בלקי עבר לשמאל ומי שיצא היה אופק כהן. יצחקוב היה נראה מצוין מהרגע שעלה למגרש והוסיף הרבה לחימה ותעוזה באגף הימני של ההגנה. 

בחצי הזה הכתומים לחצו יותר על שערה של נצרת עילית וגם בעזרתם של אופק פרץ ודן ביתן המחליפים. ההתקפות נוהלו בעיקר מצידו של עמית מלכה ויחד עם הקפטן מור פדידה והקשר המצוין גל אסולין הגיעו הכתומים למספר מצבי הבקעה שלא נוצלו כראוי.

עשר דקות לפני סיום 90 הדקות קיבל שחקן נצרת עילית כרטיס צהוב שני והשאיר את קבוצתו ב-10 שחקנים, דבר שהגביר את הלחץ על שערם מצד ראשון וגרם לאורחים לעשות בונקר של ממש עם הרחקות כדורים סתמיות כדי להגיע להארכה וכך היה.

גל אסולין ונאור כהן. (צילום- חן קלדרון)

עמית מלכה ומור פדידה. (צילום - חן קלדרון)

רוני ספקטור השלים את החסר...(צילום - חן קלדרון)

גל יצחקוב. (צילום - חן קלדרון)

 

גם בשתי המחציות של הארכה הייתה שליטה ברורה לכתומים, אך שוב חוסר ריכוז בחלק האחרון של המגרש מנע מהם לסיים את המשחק.

 

בפנדלים מי שבעטה ראשונה הייתה המארחת בכתום.

עמית מלכה העלה את ראשון ל: 0-1.

עומר חנין הדף פנדל של נצרת עילית והשאיר את התוצאה 0-1.

גל אסולין העלה את ראשון ל: 0-2.

נצרת עילית צימקה ל: 1-2.

בר בלקי העלה את ראשון ל: 1-3.

שחקן נצרת עילית בעט לשמיים והתוצאה נשארה 1-3 לראשון.

הקפטן מור פדידה חתם את תוצאת המשחק עם גול. 1-4 לראשון!.

 

אציין לטובה את רוני ספקטור, שביצע את תפקיד הבלם כשמוסרי הפצוע חסר, ועשה זאת בצורה טובה מאוד וראויה להערכה.

עומר חנין היה מצוין בשער, גל יצחקוב המחליף ששיחק בתור מגן ימני הכניס הרבה אנרגיה וקשיחות, מור פדידה הקפטן במשחק טוב מאוד למרות כמה החמצות ובכלל כל מי שהיה על המגרש נתן 200% למען הקבוצה.

 

את חגיגות הניצחון וההעפלה לרבע הגמר ניתן לראות בתמונות הבאות:

הרבה יותר טוב ממילים...

 

 

 

צילומים: חן קלדרון